متن بیانات حضرت استاد به مناسبت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره)

متن بیانات حضرت استاد آیت الله حاج شیخ عبدالقائم شوشتری به مناسبت سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی قدس الله سره

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم
بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین
ایام ارتحال عالم بزرگوار، فیلسوف دانشمند، مرجع تقلید و عارف واصل حضرت امام خمینی است
یک دهن خواهم به پهنای فلک
تا بگویم مدح آن والا ملک
دوستان از بنده خواستند که من درباره ی امام خمینی چند جمله ای صحبت کنم. ولی من نمیتوانم حق او را ادا کنم، هر چه در توانم هست بگذارم نمیتوانم حق او را ادا کنم. این بزرگوار انسان جامع الاطرافی بود، هم مرجع تقلید بود، هم فیلسوف بود، هم عارف بود، هم متکلم بود، هم سیاستمدار بود. این بزرگوار از جهت معنوی هم امتیازات فوق العاده ای داشت ، یک روز بنده خدمت ایشان عرض کردم که من دوست دارم ذکری از شما داشته باشم، اول یک نگاه عمیقی به من کردند سر تا پا و بعد فرمودند "که لا اله الا الله" خوب ذکریست و از آن تاریخ به این طرف از کلمه ی طیبه ی "لا اله الا الله" استفاده ی خاصی می برم.
یک روز یک اتفاقی افتاد و بنده خدمت ایشان شرفیاب شدم و از ایشان خواستم که مرا دعا کنند و در روز قیامت هم مرا شفاعت کنند. ایشان با تواضع تمامی فرمودند که من قابل نیستم که شما را شفاعت کنم ولی به شما دعا خواهم کرد.
ایشان به نظر بنده در همه جهت برترین بودند. یعنی ایشان از تمام فقهای عصر خودش جلوتر بود و از همه در امور سیاسی آگاه تر بود، از همه جامع تر بود و خیلی هم دوست داشتنی بود یک مطلبی از ایشان یادم آمد که الان خدمت شما عرض میکنم و شما تعجب خواهی کرد. یک روز من خدمت مرحوم آیت الله سید رضا بهاء الدینی مشرف شده بودم، به ایشان عرض کردم که شما درمورد امام مطالبی بفرمایید که ما استفاده کنیم، چون همان ایام که رفته بودم خدمت ایشان(اقای بهاء الدینی) امام خمینی در قم رفته بود دیدن آقای بهء الدینی، ایشان فرمودند که امام خمینی دارای ولایت تکوینی است. ولایت تکوینی یعنی عارف به مقامی می رسد که میتواند در اشیاء موجود در اطرافش تصرف کند و ایشان فرمودند که امام خمینی ولایت تکوینی دارند.

خیلی عجیب است یک روزی من آمدم منزل ایشان منزل آقای بهاء الدینی ولی خیلی پکر بودم خیلی پریشان خاطر بودم آمدم خدمت ایشان، ایشان فرمودند آقای شوشتری چرا اینقدر پکری چقدر ناراحتی چته؟ گفتم آقا من ناراحتی ام برای این است که امام آقای منتظری را به عنوان قائم مقام رهبری تعیین کردند بعد هم عزل کردند ، این عزل ایشان یک مقداری مرا پریشان کرده من می ترسم خدای نکرده اختلاف بین امت پیش بیاید برای ایشان(امام خمینی) و انقلاب ما دردسری پیش بیاید. ایشان(آیت الله بهاء الدینی) فرمودند که نه ناراحت نباش امام زمان در زیر عبای خودش افرادی را دارد که در وقتش آنها را معرفی خواهد کرد. بعد من عرض کردم که کی(چه کسانی) هستند نیستند الان. فرمود چرا الان هست و ان شاء الله تعالی شما خواهید شناخت ، بعد فرمودند که آقای خامنه ای بسیار مناسب این مقام است و آقای خامنه ای ان شاء الله تعالی بار را به دوش خواهد گرفت. و همینطور هم شد امام آقای خامنه ای را تعیین کردند و این انتخاب ایشان خیلی بجا بود.

95/3/12

طبقه بندی: