سخن آیت الله کمیلی

آشنایی ما با برادر بزرگوار، عالم عارف حضرت حجت الاسلام و المسلمین آقای حاج شیخ عبدالقائم شوشتری به واسطه ی یکی از دوستان ما که از شاگردان مرحوم آقای حداد است، صورت پذیرفت؛ بدین ترتیب که در مسافرت هایی که به اصفهان داشتم، به منزل برادر سالک جناب آقای حاج محسن شرکت که در اصفهان سکونت دارند، وارد می شدیم. ایشان هم معمولا ذکر خیر از حاج آقا شوشتری می کردند و برای این مهم فرصتی فراهم نمی شدکه ایشان را زیارت کنم، تا این که بالاخره در تابستان 1386 شمسی که مجموعه ای از طلاب خمینی شهر برای چند ماه از این جانب دعوت کرده بودند، فرصتی پیش آمد که معظم له را در منزلشان زیارت کنم و بعد از مدتی هم در جلسه ی اخلاق و عرفان ایشان از من خواستند که درباره ی مرحوم استاد در آن جلسه سخنرانی کنم و به پرسش های حاضران پاسخ دهم.

همچنین در یک جلسه ی دیگر در شبی از شب های ماه رمضان که به همراه حاج محسن شرکت بودیم و در نماز جماعت ایشان شرکت و قصد استماع سخنان ایشان را داشتیم، در آن جا مکررا از این جانب درخواست فرمودندکه درباره ی حضرت استاد و مسایل عرفانی سخن بگویم. باز هم بنده به این درخواست پاسخ دادم و با محبتی که ایشان به ما دارند، بعضی افراد را هم ارجاع داده بودند.

ایشان خیلی شخصیت امام زمانی و آراسته به علم و فضیلت و متخلق به اخلاق حمیده و مرحله ای از فنائ فی الله را دارند. خداوند بر توفیقات ایشان بیفزاید و مسلمین را از وجود معظم له مستفیض نماید ان شاء الله تعالی.(کتاب دلداده، انتشارات پیوند با امام، صفحه 94)